PivOilNovinky

09.12.2015

Milí sběratelé, jak žijete? Sbíráte? Pokud ano a nejlépe vytrvale, mám tu pro vás jako každý rok za odměnu péefko. Stačí se ozvat. Zatím. Dokud jsou. Mějte se fajn, šiřte slávu pidifrků a otravujte tam, kde se k pidifrkům staví odmítavě. Díky. Ivan Rillich

10.08.2015

Mimo jiné krásný pidifrk krásné nové rozhledny Špulka u Benešova...

12.04.2015

Přestože všichni věrní sběratelé už dávno o novinkách vědí, alespoň krátce. Přibylo několik pidifrků krkonošských a jizerskohorských - Vysoké, Jablonec, Žalý, Benecko, Rokytnice, Černý Důl, Janské Lázně, Svoboda nad Úpou, Bedřichov, Jizerka nebo rozhledna Štěpánka. Na Moravě Nový Jičín, Starý Jičín, Raduň, Hanušovice, Lešná. V Českosaském Švýcarsku Kamenický Šenov, Krásná Lípa, Šluknov. A asi další, na které jsem tady zapomněl. Drtivou většinou si pidifrky na zmíněných místech můžete koupit, výjimkou jsou rozhledna Žalý a zejména ZOO Lešná. Jednání s touto organizací bylo obzvlášť výživné. Podle jejich slov smějí prodávat pouze patentované zboží a vysvětlit těmto lidem, že na originální kreslený obrázek si patent opravdu obstarávat nebudu a pochybuji, že je to vůbec možné, se nedalo. Takže Lešná je k mání v infocentru ve Zlíně a v Baťově institutu. Přesto prosím případné příznivce, aby se při návštěvě této jinak pěkné ZOO s pěkným zámkem občas na pidifrky zeptali.

08.02.2015

Od 16.2 do 11.4. 2015 se koná v infocentru v Litovli výstava pidifrků, které nasbírala na svých cestách rodina Hejnova.

04.12.2014

Pro věrné sběratele, kteří se neváhali zaregistrovat na pidifrkových stránkách, mám opět dárek v podobě pidifrkového péefka 2015. Napište si o něj, ať vím, že žijete, sbíráte a stále bydlíte tam, kde vloni.

28.04.2014

Z novinek bude obtížnější sehnat hrad Cimburk a Malenovice. V prvním případě jsme narazili na odpor majitele, tedy obce, kde veškerý turistický sortiment považují za něco velmi obtížného a pidifrky málem za dílo ďáblovo. A v Malenovicích se zase nerado směje nejvyšší vedení. Je nanejvýš záhodno se tam po pidifrcích ptát. A pak se na černou listinu zařadilo infocentrum Velká Morava pod Králickým Sněžníkem.

11.04.2014

Přibyl Cimburk, Ostrava, Malenovice, Slavičín a Jaroslavice. A dobrá zpráva - podařilo se dobýt hrad Veveří. Po nepříteli pidifrků nastoupila nová sympatická kastelánka a hned to jde. Na druhé straně jsme se setkali s dost neuvěřitelnými spravovači hradu Lukova. Nechtějí se ani podívat. Ani ve Štramberku na Trúbě bohužel nejsou připraveni na naši dávku humoru. Prý je uráží vodník s kapavkou. Ovšem pokud z vodníka kape voda, tak kapavku prostě má a nedá se s tím nic dělat.

18.03.2014

Kastelán na zámku Ratibořice opět nekompromisně odmítl uvažovat o prodeji pidifrku. K dostání je ovšem hned na parkovišti před zámkem nebo v infocentru v České Skalici.

12.03.2014

Z naší velevtipné dílny vyrazily do světa další pidifrky a v nejbližších dnech se doufejme objeví v prodeji na příslušných místech. Jsou to: Příbor, Slezská Harta, Slezskoostravský hrad v Ostravě, Vsetín, Náměšť na Hané, Opava, Loučeň, Česká Skalice, Helfštýn, Kudlichova rozhledna, Brumov, Lichnice a Bruntál. Dále pak pidifrk A.T.I.C. vytvořený ke 20. výročí založení Asociace turistických informačních center, který se rozdával 7.-9.3. na veletrhu v Ostravě a snad by měl být dále k mání v infocentru v Poděbradech. A pár kousků je pochopitelně také v Obchodním domku Rillich ve Frymburku současně se všemi dosud vydanými pidifrky. Takže hurá na cestu!

29.11.2013

Pidifrk 536 Obouruč opravdu není na prodej. Tato vesnička je zachycena v knize Dobře značená zajížďka a pidifrk je malá odměna čtenářům za zakoupení této knihy. A ačkoli je to k neuvěření, v republice je stále ještě několik lidí, kteří knihu doma nemají.

27.11.2013

Tak je to tu - PF 2014. Opět jako poděkování věrným sběratelům, věrní sběratelé, pište si. A uvítal bych nějakou pidifrkovou fotku, ať máme něco nového na stránkách. Také vyšel pidifrk Šatova, Valašského Meziříčí a Klenčí pod Čerchovem. Blíží se vánoce, pěkný dárek je pidifrkalbum s nějakým tím přírůstkem do sbírky. Nebo knížka !!!

26.02.2013

Na světě jsou další kousky, které budou postupně dávány do prodeje, nejlépe fajn prodejcům. Bohužel jako fajn prodejci se nejeví třeba pracovníci skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Folklórní zboží zřejmě čertví proč nejde prodávat současně s pidifrky. Ovšem jinak se v beskydských infocentrech můžete setkat s pidifrky Frenštátu, Rožnova, Pusteven, Radhoště a všech tří Bečev.

09.10.2012

Tak po dlouhé době zase něco. Kromě mnoha dalších jsme teď udělali Nižbor a Teplice nad Metují, ale hlavně Mt.Everest ! Už je na cestě do Kathmándú a jakmile budu vědět adresu prodejního místa, napíšu ji. Pak platí odměna 100 pidifrků pro prvního nadšence, od kterého dostanu pidifrk Mt. Everestu s nepálským razítkem. Nebude to tak hned, protože i kdyby se v Nepálu zrovna tou dobou nějaký sběratel pohyboval, pošta jde zhruba měsíc. Hodně štěstí, v Nepálu se rozbíhá podzimní horolezecká sezóna a je tam fakt pěkně.

12.05.2012

Pidifrky jsou už na zámku Častolovice, což je velmi pěkný tip na výlet.

19.03.2012

Pidifrky k mání v Lázních Jeseník a koncem týdne ve Velkých Opatovicích. Zato v Židlochovicích se k pidifrkům postavili slušně řečeno zády. Je třeba opakovaně žádat vysvětlení. Hrom aby je po poli honil .....

19.12.2011

Vzhledem k smutné události, která nás postihla dne 18.12. úmrtím prezidenta Václava Havla, se mně jeví jako nevhodné rozesílat žertovná péefka. Obchodním partnerům, pro které byla připravena k rozeslání se omlouvám, sběratelům je rozešlu v lednu.

07.11.2011

Také letos bych Vám, věrným sběratelům a příznivcům pidifrků, chtěl poděkovat za Váš zájem a šíření jejich slávy po světě. Poděkování bude opět formou péefka pro zaregistrované. Ozvěte se tedy včas mailem, ať vím, že stále žijete, nepřestěhovali jste se a pidifrky Vás pořád baví. Také doporučuji Vaší pozornosti jako vánoční dárek knížku (s pěti pidifrky zdarma) nebo pidifrkalbum. A v neposlední řadě tu je možnost vytvoření pidifrku pro vaši firmu, který je pak možno používat jako nepřehlédnutelnou vizitku.

20.09.2011

Tak v budově Národního muzea má teď prodejnu sympatický pán, který prodává 96 druhů pidifrků hlavně ze širšího okolí Prahy. A pak také z míst, kde žijí a mračí se zapřísáhlí nepřátelé pidifrků.

21.07.2011

Velké Losiny, Praděd, Vrbno hned pod ním, Karlova Studánka, hrad Sovinec, hrad Šternberk, Vamberk, Dolní Hedeč - to jsou další kousky, které musíte mít. A také Ošelín !!!! Kdo o něm ještě neslyšel ? Já donedávna také ne. Ale žije tam taková jedna nadšená sběratelka pidifrků, která prostě Ošelín chtěla. Tak má, co chtěla. Takže u ní zazvoňte, bydlí v čísle 94, ráda Vám ho prodá. (A je tam také zámek, kterému rostou z okapů břízy.)

27.05.2011

Úředník úřednická, málo zábavná, je také figura kastelána na zámku Sychrov. No nic, je tam ještě krámek, který pod správu této myšky nespadá. Bohužel každý z nás doplácí ze svých daní na neschopnost státem dosazeného Někoho, kdo se věnuje prodeji suvenýrů takto neblaze.

23.05.2011

Konečně se podařilo přesvědčit k prodeji někoho v Brně. Takže hurá na výlet na Špilberk a ptát se v pokladně.

20.04.2011

Koncem týdne bude hotová Náměšť nad Oslavou, Valečov, ale hlavně Sparta a Slavie. Hlavně u Slavie je třeba spěchat, než zmizí do amatérského fotbalu. Pidifrky bohužel odmítli na hradě Staré Hrady, v infocentru v Poběžovicích, v ZOO Dvůr Králové a na hradě Veveří. Vůbec je to kolem Brna těžké .... Veveřínský kastelán odmítá prodávat v podstatě cokoli a turisté ho viditelně nezajímají. Možná je mimořádně historicky vzdělán, leč potřeboval by naordinovat trochu dobré nálady a taktu.

04.04.2011

Na zámku Dačice se vyměnil kastelán a proto je tam už možno sehnat pidifrky. A cestu na svá místa, tedy i ke sběratelům si v příštích dnech bude hledat těchto pár kousků : Zábřeh, Moravská Třebová, Zlaté Hory, Jablonné nad Orlicí, Velké Meziříčí, Tatenice, Jevíčko, Dolní Kounice, Rosice a Mírov. Lovu zdar !

10.01.2011

Jedna smutná zpráva pro ty, kteří si zvykli čas od času zakoupit nějaký ten chybějící pidifrk v Národním muzeu. Prodejna tam byla zrušena a čert ví, jestli se ještě někdy otevře. Pokud tedy někde neseženete pidifrk, nebojte se mi napsat a já vám ho zašlu. Po jednom asi ne, to bych se zbláznil a stejně bych musel účtovat poštovné. Od patnácti kousků už by to ale šlo i bez poštovného. Nebo s knížkou či pidifrkalbem. Lovu zdar !

10.10.2010

Stejně jako loni bych chtěl všem registrovaným sběratelům poděkovat za prezentaci jejich přírůstků tím, že jim pošlu speciální pidifrk PF 2011, který se nebude nikde prodávat. Kdo ho tedy chce, ať mi pošle e-mail s adresou, kam jej zaslat. Pokud už mám adresu z loňska, stačí ji jen potvrdit.

14.09.2010

K opakovaným dotazům ohledně odpovědí v informačním centru ve Dvoře Králové asi toto. Radnici tam ovládá ČSSD se svým pověstně malým smyslem pro humor, což samozřejmě neřeším a dopředu nezjišťuji. No a na pidifrku je takový nevinný vtípek, strefující se do této partaje. A strefil se zřejmě natolik, že město již zakoupené pidifrky opravdu přestalo prodávat a pravděpodobně rituálně skartovalo či alespoň uzavřelo do trezoru, aby nekazily dobrý vkus a nerušily klid na práci. A stáhlo z prodeje nejen pidifrk Dvora Králové, ale i Kuksu, kde žádný takový hanlivý fórek nalézt nelze. Snad tedy volby takovéto zachmuřené tváře smetou, pak budou moci bez funkcí klidně začít třeba sbírat pidifrky. A závěrem - pokud by měl zanevřít na pidifrky každý, kdo se cítí identifikován s nějakou skupinou (partají, sportovním klubem, zájmovým sdružením apod.), z které si vystřelíme, tak se na to můžeme rovnou vykašlat !

27.07.2010

Přibylo dalších devět cílů výletů, které snad během příštího týdne rozvozíme. Jako další dvě místa pidifrkům nepřátelská je bohužel potřeba označit zámky Častolovice a Doudleby nad Orlicí. Takže ptejte se tam. Díky.

06.07.2010

V Brně odmítli pidifrky z málo pochopitelných důvodů v infocentru i na Špilberku, což je sice smutné, ale alespoň byli slušní. To pan Šedivý, majitel knihkupectví v Masarykově ulici 6, to je jiný kabrňák ! Pohledem na pidifrk bylo uraženo jeho estetické cítění do té míry, že ... ale což jděte se ho zeptat, zda pidifrky prodává. Jinak ve zkratce - Brno i Špilberk v Blansku či v Praze. To je ale groteska...

16.05.2010

Přátelé, kamarádi ! Zimní spánek končí a je třeba vyrazit za pidifrky. I ti, kteří si mysleli, že už mají vše, nemají. V příštím týdnu letí do světa dalších 31 kousků, což už na pár výletů vydá. Tak šťastnou cestu.

28.03.2010

Podle posledního náročného sčítání obyvatel vystupuje už na pidifrku 6.293 postaviček se 3.260 domácími i hostujícími zvířaty.

12.03.2010

Tak po zimním spánku zase přibylo několik nových kousků, které se pomalu dostávají do prodeje. Jsou to : Jaroměřice nad Rokytnou, Kunžak, Malá Skála, Kleť, Dívčí Kámen, Dobrá Voda, Brtnice, Rudka, Nové Město na Moravě, Luka nad Jihlavou, Opočno a pak blahopřání k narozeninám, svátku, odchodu do důchodu, svatbě a rozvodu. Tak vzhůru do terénu !

02.12.2009

Péefka byla odeslána, uf, a v prodeji jsou další pěkné kousky - Třešť, Nová Bystřice a Tanvaldský Špičák. Hotové jsou také Častolovice, Hronov, Nová Říše, Nové Hrady (Chrudim), Polná, Přibyslav, Úpice (pro znalce - v tomto pidifrku je schováno osm děl bří. Čapků !) a Žďár nad Sázavou. Ovšem kdy se vydáme na nabízecí cestu ví Bůh. Možná.

23.10.2009

Stále platí nabídka, že ke každé objednané vynikající knížce "Vítejte v Pumelicích", kterou jsme se Zdeňkem Hofmanem vytvořili zejména ku potěše dětí asi tak do 106 let, a která stojí příjemných 195,- Kč, přiložíme zdarma pět pidifrků dle vlastního výběru. Vánoce se blíží !!!!!!! A blíží se také konec listopadu a kdo se neozve, bude bez péefka. Platí, že zbytek pak bude za kilčo. V Národním muzeu už se prodávají téměř všechny pidifrky, jsou tam čtyři ohromné stojany a celá prodejna je díky nám tak nějak zelená. A veselá.

12.09.2009

Pozor, pozor ! Jako poděkování všem sběratelům vydáme speciální pidifrk - péefko 2010. Všichni, kdož budou do 30.11.2009 zaregistrováni obdrží zdarma 2 kousky, zbytek pak bude rozprodán á 100 Kč a šmytec. Kdo má tedy zájem, ať se zaregistruje, ale hlavně, ať mi mailem sdělí jakoukoli adresu, na kterou bude možno zásilku doručit. Další možnost pak je vyzvednout pidifrky v Praze na Václaváku nebo ve Frymburku. Těšte se.

11.08.2009

15. srpna 2009 se otevírá nová prodejna v Národním muzeu v Praze a v prodeji tam bude devadesát šest ( číslicemi 96 ) pidifrků. A takové Národní muzeum stojí za návštěvu !

14.07.2009

Koncem tohoto týdne se budeme snažit umístit na patřičná místa devět nových pidifrků a to : Smržovku, Seč, Pardubice, Mšeno, Kunětickou Horu, Chrudim, Hrádek u Nechanic, Hradec Králové a Heřmanův Městec. Takže na kola, do lodí, na brusle nebo tak a hurá pro ně. V netolickém muzeu stále visí celý óbrfrk, stavte se.

13.06.2009

Kdo nemá tip na výlet - v netolickém muzeu JUDr. O. Kudrny je k vidění slepený óbrfrk. Napište, kdo tam zavítal a jak se mu stěna líbila.

29.05.2009

Zdravím všechny příznivce a sběratele pidifrků na nových stránkách ;-) Pan Rillich sice říkal, že mám dodací lhůty jako v NDR na Trabanty ale dříve se mi to zvládnout nepovedlo - snad Vám to dlouhé čekání vynahradí nové funkce a možnosti nových stránek. Přibylo Vám hlavně fórum, kde si můžete poklábosit, vyměňovat pidifrky, posílat náměty atd. Nově si také můžete na stránkách založit svou virtuální sbírku (abyste měli přehled a mohli se pochlubit). Seznam pidifrků a prodejců stejně jako mapa pidifrků jsou kompletně předělané a různě vzájemně propojené aby se Vám pidifrky i prodejci lépe hledali. Doufám, že se Vám nové stránky budou líbit a budou Vám krom propagace největšího kresleného vtipu na světě i k užitku. Daniel Selucký - webmaster

09.03.2009

Ve dnech 26.-28.3.2009 bude óbrfrk ve své pohlednicové velikosti vystaven na veletrhu dětské knihy v Liberci, kde bude také možnost zakoupit pidifrky za veletržní cenu 10,- Kč a pidifrkalbum za 150,- Kč. Přijďte juknout !!!

09.12.2008

V týdnu od 8.12.2008 se dostávají do prodeje pidifrky v Krkonoších, tedy v Peci, ve Špindlu, v Trutnově, v Jilemnici, v Harrachově, v Žacléři, ve Vrchlabí atd. Možná i na Sněžce. Ptejte se na místech, kde by se pidifrky daly očekávat. Tak hurá na lyže !

17.08.2008

Koncem příštího týdne by se měly prodávat na svých místech další pidifrky, zejména z Českého ráje - Frýdštejn, Hrubý Rohozec, Valdštejn, Kozákov, Hrubá Skála, Pecka a Jičín, což jsou prima tipy na výlet. Kromě toho bude hotových dalších deset v severozápadních Čechách, třeba takový Horní Hrad také stojí za návštěvu !

08.08.2008

V Jirkově vystrnadili z radnice pracovnici, která nepřála pidifrkům a odmítala je prodávat na zámku Červený Hrádek. Její mnohem sympatičtější nástupce vše bleskově pochopil a pidifrky se již prodávají. Také je nově v prodeji zámek Jezeří, Karlovy Vary, Andělská Hora atd.

22.07.2008

Prohlédněte si fotografie ze stavby Óbrfrku na náměstí v Pelhřimově.

01.06.2008

V sekci autoři a kontakt jsou k nahlédnutí fotky z pokusné stavby Óbrfrku v Radkově u Telče v rámci tréninku na Festival v Pelhřimově.

15.05.2008

Pidifrkalbum se prodává zatím v suvenýrech na hradě Nové Hrady, v trafikách ve Frymburku a ve Vyšším Brodě a v infocentru v Mělníku. Stojí 199,- Kč, což na první pohled není úplně málo, možná ani na druhý, ale není to Čína. To znamená, že výroba byla docela drahá, s velkou pravděpodobností však svého sběrače přežije a pro jeho dědice bude vítaným překvapením v pozůstalosti.

15.05.2008

Blíží se prezentace Óbrfrku (tedy přesněji řečeno zatím hotové části) na Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Taškařice se odehraje 14. června kolem poledne na pelhřimovském náměstí. Svou velikostí rozhodně ohromí, bude totiž vystavena ve skutečné velikosti a ne pouze ve zmenšené verzi, kterou můžete znát z pohlednicových Pidifrků. Takže nashle !

15.05.2008

Máme nový úžasný Pidifrk z vojenského újezdu Hradiště. Kde se však bude prodávat....

08.05.2008

Dobrá zpráva pro všechny sběratele Pidifrků - ve vybraných prodejnách je konečně možno zakoupit Pidifrkalbum, na míru s fortelem vyrobené, omyvatelné a bez zlé vůle takřka nezničitelné, navíc doplněné ksichtíky a vlastnoručními podpisy autorů.

06.05.2008

Na Karlštejně se už Pidifrky prodávají, na Kratochvíli snad brzy budou, zato nepochopili na zámku Sychrov. Jenže tam jsou takové sympatické suvenýrky bokem a tam paní pochopila...

30.07.2007

Protože zatím není v našich silách dosíci stavu, kdy by byly všechny hotové Pidifrky na příslušných místech vždy k mání, nabízíme alespoň pro někoho možnost, jak se k nim propracovat. Stačí projevit zájem v trafice ve Štěpánské ulici 2 v Praze 1 a zhruba do týdne tam Pidifrk přistane. Je tam otevřeno každý den a telefon je 776121475. Tak do toho !

13.07.2007

Do galerie těch, kteří nepochopili, se po Karlštejně, Kratochvíli a Dačicích zařadili i majitelé hradu Vildštejna ve Skalné. Je s podivem, jak může někdo, kdo je takové nátury, že si koupí hrad a opraví ho, vyhrožovat žalobou v případě, když budeme prodávat jeho hrad ve zkarikované Pidifrkové podobě. Ach jo... O to víc je potřeba na taková místa jezdit a po Pidifrcích se pídit.

13.07.2007

Našli se první dva odvážlivci, kteří spojili svoji firmu s projektem největšího kresleného vtipu na světě a stali se jeho součástí. Brzy budou jejich Pidifrky, navazující tam, kde je zrovna místo, uveřejněny i na Pidifrkmapě na internetu. Pokud by se chtěl připíchnout někdo další, ať se ozve. Nutno však podotknout, že kupuje zajíce v pytli, protože korektura našeho díla nepřipadá v úvahu. Óbrfrk je projekt jen pro odvážné !

20.06.2007

Jen tak pro zajímavost - po čínštině, která zazněla na Pidifrku Vlašimi se na Pidifrku Lipna objevila holandština. Snad se naši oranžoví přátelé neurazí...

01.06.2007

Ke každé objednané knížce obdrží dotyčný 5 (slovy pět)Pidifrků dle vlastního výběru. Při více objednaných kusech lze počty sčítat !

10.03.2007

Ve středu 14.3.2007 na ČT 2. V pořadu Ta naše povaha česká ukázka současné velikosti Óbrfrku na složených originálech Pidifrků. Je to již více než osm metrů čtverečních !


Právě jsme dodělali Pidifrk vánoc. Teď ještě, kdo ho bude prodávat, když se všude na zimu zavře...